O nás

Naše chovatelská stanice Štěmarali vznikla v roce 2015 a nachází se v malé obci Záhornice ve středních Čechách. Jsme zaměřeni na chov plemene Basset hound. 

Název chovatelské stanice vznikl spojením tří jmen v době, kdy se nám narodil syn Štěpán - Ště- Štěpán, Mar- Martin, Ali- Alice - ŠtěMarAli.

První basetí holčičku jsme si pořídili v roce 2013. Sháněli jsme k novému domu sympatického pejska s klidnou a milou povahou, toto plemeno jsme si zamilovali okamžitě. Pro jeho milý pohled a v neposlední řadě pro jeho úžasné uši. Pro jeho oči by člověk udělal všechno.

Basset je velmi přizpůsobivé plemeno, které miluje děti, má rádo hry, dlouhé procházky, ale pokud je nemá, spokojí se s oblíbeným lenošením. 

Naše fenky žijí celoročně venku, kde mají velikou zahradu s výběhem, potřebné přístřeší a zateplenou boudu. 

Jelikož dbáme na jejich zdraví a vitalitu, upřednostňujeme krmení přirozenou stravou (BARF). Nejvíce krmíme masem kuřecím, vepřovým a hovězím, ale holky dostávají i ryby a zvěřinu. Aby byla veškerá strava vyvážená a plnohodnotná, přidáváme zeleninu, obilné přílohy, mořské řasy, pangamin, kolagen, kvasnice a kvalitní oleje, pro jejich zdravý a čistý chrup, podáváme pravidelně masité kosti.
Krmit granulemi je samozřejmě také možnost (také jsme tak začínali), ale postupem času, když jsme přešli na syrové maso, byl rozdíl vidět téměř okamžitě. Pes může mít také pestrou a chutnou stravu. Těší nás vidět, jakou má pes z jídla radost. 
Scan0002.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one